بیش از ۲۰ سال تدریس در زمینه علوم پلیسی ، جنایی و جرایم سایبری و سخنرانی در همایش ها، فصاحت و بلاغت در دفاع از موکلین را در پی داشته و ترجمه و تالیف کتب و مقالات تخصصی در حوزه جرایم سایبری موجب توانمندی در تحریر و تنظیم شکایات و دادخواست ها و لوایح موکلین شده است.حضور موفق در پرونده های حقوقی و کیفری بسیار بعنوان افسر پلیس،کارشناس و وکیل  دادگستری در طول ۲۵ سال گذشته دانش و بینش و تجربه ای فراهم نموده که زمینه ساز اعتماد به ماست. ما وکالت پرونده های مهم بسیاری را در حوزه جرایم سایبری به عهده داشته ایم که نتیجه کار برای موکلین قابل قبول بوده است. پذیرش وکالت شما در پرونده های حقوقی و کیفری مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات مخصوصا جرایم سایبری تخصص ماست.مشروح فعالیتهای ما عبارتند از:

۱-وکالت در پرونده های مرتبط با اسرار تجاری

شرکت ها و مؤسسات تجاری , داده ها و اطلاعاتی منحصر به خود دارند که دارای ارزش مادی می باشند و موفقیت در فعالیت تجاری از طریق بهره گیری از شیوه ها و رویه های ابداعی , طرحهای تجاری , ساختار و سازمان شرکت و ... حاصل می گردد. دستیابی رقبا به اطلاعات مذکور و استفاده از اسرار تجاری ممکن است خسارات جبران ناپذیری متوجه تجار و بازرگانان نماید. حفاظت از اسرار تجاری فرایندی پیچیده و مستمر است که پایبندی به آن ضامن بقای تجارت است . یکی از بزرگترین و رایج ترین مسائل و مشکلات شرکت ها و مؤسسات فعال در حوزه فناوری اطلاعات وارتباطات , دستیابی اشخاص فاقد صلاحیت به اسرار تجاری آنها و افشای اسرار تجاری بصورت عمدی یا سهوی و یا سوء استفاده از اسرار تجاری بوسیله اشخاصی است که حق دسترسی به آنها را داشته اند. برای نمونه , تحصیل غیر مجاز source code  نرم افزار یک شرکت ، که در زمینه اتوماسیون بیمارستان ها فعالیت می کرد،  و سوء استفاده از آن برای روز آمد کردن نرم افزارهای بیمارستان ها بصورت غیر قانونی در مقابل دریافت حق الزحمه ای اندک , موجب وارد شدن خسارات مادی فراوانی به شرکت شد و نهایتاً آن شرکت ناچار به توقف فعالیت گردید و شرکت های رقیب با استفاده از این شرایط بازار نرم افزارهای بیمارستانی را بطور کامل تصاحب کردند. عوامل درون سازمانی مانند کارکنان ناراضی و عوامل برون سازمانی مثل رقبا می توانند اقدام به سوء استفاده از اسرار تجاری شرکت نمایند. اما , واکنش نامناسب شرکتی که این اتفاق برایش افتاده , در مقایسه با متخلفان , خسارات بسیار زیادی را متوجه شرکت خواهد کرد .در عوض واکنش مناسب , شناسایی , جمع آوری اطلاعات دقیق و مستند سازی وقایع و نهایتاً طرح دعاوی حقوقی و کیفری صحیح می تواند موجب مجازات مرتکب و جبران خسارات وارده به شرکت شود. یک وکیل متخصص می تواند این تهدید را به فرصتی برای شرکت تبدیل نماید.

۲-وکالت در پرونده های ایجاد مزاحمت و تهدید در فضای مجازی

اگرچه فضای مجازی موجب گسترش تعاملات و  ارتباطات میان افراد جامعه شده است , اما همچنین برخی با استفاده از امکانات گسترده فضای مجازی دست به ایجاد مزاحمت و آزار و اذیت دیگران می زنند . حذف حضور فیزیکی افراد در فضای مجازی امکان جعل یا اختفای هویت را فراهم نموده است. برخی با احساس امنیت کاذب دراین فضا از طریق ایجاد هویت کاذب با ساختن اکانت های جعلی به نام دیگران ، مخصوصاً در شبکه های اجتماعی، اقدام به توهین , تهدید و آزار و اذیت سایرین می نمایند. ممکن است از طریق دوستان و آشنایان مطلع شوید که صفحه ای در اینستاگرام به نام شما درست شده و مطالب موهن , مبتذل یا مستهجن را منتشر می کند و یا اقدام به انتشار اظهارنظرهای سیاسی یا مذهبی به نام شما می نماید. یا ممکن است در تلگرام یا واتس آپ پیام های تهدیدآمیزی  برایتان  ارسال گردد یا ممکن است اطلاعات خصوصی و خانوادگی یا شماره تلفن شما در یک صفحه حاوی مطالب مربوط به روابط نامشروع منتشر شود و در پی آن با موجی از تماسها و پیام های نامناسب مواجه شوید. ما در طول ۱۸ سال گذشته،  وکالت پرونده هایی را به عهده داشته ایم که با چنین وقایعی مرتبط بوده اند. در اکثر موارد , از طریق طرح شکایت مناسب و پیگیری صحیح و جمع آوری و ارائه مستندات دقیق توسط ما , دادسرا و پلیس فتا موفق به شناسایی و دستگیری مرتکب شده اند. در صورتیکه بزهدیده چنین جرائمی شدید و یا اگر متهم به ارتکاب این قبیل جرائم شدید, پیگیری و دفاع از پرونده خود را به ما محول نمائید.  

۳-وکالت در  پرونده های سوء استفاده از حساب های بانکی

خانمی که دارای فوق لیسانس حقوق و مشاور حقوقی چند شرکت بود در شبکه اجتماعی تلگرام پیامی با عنوان «کار درخانه» دریافت کرد که در آن گفته شده بود روزانه 200000 تومان در مقابل همکاری در نقل و انتقال وجه دریافت خواهد کرد. این خانم با ارسال پیام خواستار اطلاعاتی از جزئیات همکاری می شود و نهایتاً اطلاعات حساب های بانکی خود را دراختیار ارسال کننده پیام می گذارد و ظرف 24 ساعت بیش از 100 میلیون تومان پول به حساب وی واریز و برداشت می گردد و 48 ساعت بعد حساب هایش مسدود می شود و حدود 30 نفر از او شکایت می کنند و ایشان متوجه می شود که مبالغ برداشتی از طریق فیشینگ از حساب های آن 30 نفر به حساب او منتقل و صرف خرید رمز ارز شده است.

این امکان وجود دارد که مجرمین از طریق دسترسی به تلفن همراه شما به اطلاعات حساب های بانکی تان دست یابند و از آن بعنوان حساب واسط برای جابجایی و نقل و انتقال پول های حاصل از اقدامات محرمانه سوء استفاده نمایند و شما در مظان اتهام قرار بگیرید وحسابهایتان مسدود شود و خودتان متهم به ارتکاب جرائم مختلف مانند کلاهبرداری رایانه ای یا پولشوئی بشوید.

مواردی را مشاهده کرده ایم که یک صراف که قصد واریز وجه قانونی به حساب یک شخص را داشته , از حساب بانکی استفاده شده در امر قمار و شرط بندی یا پولشوئی بعنوان حساب مبدأ استفاده کرده و موجب مسدودی حساب مقصد و قرار گرفتن صاحب حساب در مظان اتهام های گوناگون شده است .در صورتیکه حساب های بانکی شما بصورت ناگهانی مسدود گردید و متوجه سوء استفاده از حساب هایتان شدید , از قابلیت و توانمندی ما برای دفاع از خود و رفع مسدودی حساب استفاده نمائید. 

۴-وکالت در  پرونده های جعل رایانه ای یا مرتبط با رایانه

ساخت رسیدهای کاغذی دستگاههای POS , دستگاههای ATM و یا رسیدهای الکترونیکی نرم افزارهای همراه بانک و ... به سادگی امکانپذیر است . با پرونده هایی مواجه شده ایم که فرم MT103 (رسید سویفت) جعل شده است . همچنین ایجاد هر نوع داده ای بصورت تصویر ,  فیلم , نوشته با استفاده از تجهیزات ساده عملی است . در مواردی , شماره تلفن تماس گیرنده در نمایشگر Caller ID طرف مقابل  , متعلق به خود مخاطب بوده است . لذا  احتمال جعل Caller ID و یا داده ترافیک و استفاده از آن بعنوان دلیل در مراجع قضایی و انتظامی وجود دارد. تغییر کیلومتر اتومبیل ها , ایجاد IMEI , آدرس IP , آدرس Email و ... جعلی به کرّات مشاهده شده است . موارد فوق نمونه های ساده و رایج از جعل داده ها هستند که می تواند موجب ایجاد مشکلاتی برای شما شود. دانش و تجربه ما در این زمینه ها می تواند در خدمت شما قرار گیرد.  

۵- وکالت در پرونده های کلاهبرداری سایبری

متأسفانه اشخاص حقیقی و حقوقی بسیاری قربانی کلاهبرداران سایبری شده اند. ساده ترین نوع آن کشاندن اشخاص پای عابر بانک و واریز پول توسط خود بزدهدیده به حساب مورد نظر کلاهبرداران است. مکرراً با مواردی مواجه شده ایم که شخصی با استفاده از رمز عبور کارت عابر بانک دیگری , اقدام به برداشت غیرمجاز وجه از حساب او کرده است . پسر شیطان همسایه رمز WiFi مودم همسایه را از طریق هک کردن به دست آورده و از اینترنت وی استفاده نموده است. یا این که اشخاص پیامک هایی تحت عنوان ثنا و تشکیل پرونده در دادسرا دریافت و با کلیک بر روی لینک آلوده به صفحات فیشینگ هدایت و اطلاعات کارت بانکی خود را دودستی تقدیم کلاهبرداران نموده اند و موجودی حساب بانکی آنها به تاراج رفته است. کپی اطلاعات کارت بانکی اشخاص توسط فروشندگان دوره گرد و برداشت موجودی حساب آنان جزو اخباری است که بصورت روزمره خوانده یا شنیده اید.

در پرونده های بزرگتر و پیچیده شاهد نفوذ مجرمین به بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری و برداشت غیر مجاز مبالغ کلان از حساب بانکها و مشتریان بوده ایم. اخیراً افرادی با تولید رمز ارز یا ایجاد صرافی مجازی اقدام به کلاهبرداری سایبری در سطح وسیع و بین المللی نموده اند که تعداد شکات آنان به هزاران نفر می رسد. ما وکالت پرونده های کلاهبرداری سایبری پیچیده و سنگینی را در طول 18 سال وکالت به عهده داشته ایم و یا هنگام خدمت در پلیس آگاهی مسئولیت پی جوئی و کشف و شناسایی و دستگیری کلاهبرداران را عهده دار بوده ایم. 

۶-وکالت در پرونده های رمز ارزها

هزاران رمز ارز و صدها صرافی بین المللی و دهها صرافی ایرانی در حال فعالیت هستند . تعداد زیادی از ایرانیان سرمایه های خرد و کلان خود را در رمز ارزها سرمایه گذاری کرده اند. علیرغم ممنوعیت ایجاد رمز ارز , خرید و فروش رمز ارزها ممنوع نبوده و جرم انگاری نشده است. تأکید بانک مرکزی بر عدم حمایت قانونی از رمز ارزها و فعالان این حوزه نه تنها مانع سرمایه گذاری در این حوزه نشده است , بکله کلاهبرداران را بسوی این شیوه جدید تجارت و سرمایه گذرای سوق داده است . متأسفانه اخیراً شاهد وقوع کلاهبرداریهای گسترده و کلان در حوزه رمز ارز بوده ایم. اوایل سال 1402 , یکی از مجرمین با ضمیمه کردن  نرم افزار جاسوسی به یک فیلتر شکن معروف , اقدام به دسترسی غیر مجاز به سیستم های رایانه ای فعالان حوزه رمز ارز کرده و آدرس Wallet و گذر واژه کیف پول آنها را تحصیل نمود و به موجودی آنها دستبرد زد و رمز ارزهای تعدادی از اشخاص را به کیف پول موردنظر خود منتقل نمود.

در نمونه ای دیگر معروف به پرونده یونیک فاینانس بیش از 30 هزار نفر پول و سرمایه خود را از دست دادند. ما وکالت پرونده رمز ارزی King Money و صرافی Utbyte را که دارای بیش از 5000 نفر شاکی بود بر عهده داشتیم که بنا به دلایلی از آن استعفا داده و کنار کشیدیم. لیکن دانش و تخصص ما درحوزه رمز ارز و Trade سبب درک صحیح از آنچه که در کلاهبرداری های رمز ارز رخ می دهد شده است. چنانچه بزهدیده کلاهبرداری رمز ارز شدید و یا اتهامی در این حوزه متوجه شما گردید, استفاده از دانش , تخصص و تجربه ما را در نظر داشته باشید .

۷-وکالت در پرونده های نقض حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای

کپی غیر مجار نرم افزارها و یا استفاده غیر مجاز از تمام یا بخشی از Source Code نرم افزارها یا بهره برداری از Engine یا Interface یا Logic نرم افزارها برای تولید نرم افزارهای دیگر و یا شکستن قفل نرم افزارها و نصب و اجرای غیرمجاز آنها از زمان آغاز تولید نرم افزارها در کشور ما مورد توجه مجرمان و متخلفان بوده و خواهد بود. اگرچه شیوه های فنی و غیر فنی بسیاری برای جلوگیری از این وقایع وجود دارد اما با این وجود , نقض حقوق مادی و معنوی نرم افزارها هم چنان در حال رخ دادن است . اطلاع دقیق از شیوه های وقوع این جرائم متنوع و جمع آوری دلایل , مدارک و مستندات و طرح مناسب دعاوی حقوقی و کیفری و صنفی در مراجع مربوطه و نحوه تعامل با کارشناسان رسمی دادگستری و دست اندرکاران پرونده در موفقیت آمیز بودن دعاوی از اهمیت خاصی برخوردار است . ما وکالت تعدادی از پرونده های مرتبط با این جرائم را به عهده داشته ایم و نتایج مثبت حاصله موجب رضایت و خشنودی موکلین بوده است .چنانچه شما پدیدآورنده نرم افزارهای رایانه ای هستید و حقوق قانونی شما توسط اشخاصی نقض شده است و یا اگر اتهاماتی از این قبیل به شما وارد شده است , بهره گیری از خدمات ما را مد نظر قرار دهید. 

۸-وکالت در پرونده های قاچاق مخابراتی (Termination and Origination)

استفاده از فناوری VOIP برای برقراری تماس های تلفنی موجب کاهش هزینه ها در مقایسه با مخابرات سنتی شده است. این فناوری در حوزه مکالمات تلفنی بین الملل در انحصار دولت است. برخی با سوء استفاده از این فناوری انحصار دولت را به چالش می کشند و بصورت غیر قانونی اقدام به بهره برداری از VOIP می نمایند. اخیراً میزان این جرائم با واگذاری مجوز به اپراتورها به میزان زیادی کاهش یافته ولی از سال 1378  به بعد , مخصوصاً تا زمان تصویب قانون جرایم رایانه ای , قاچاق مخابراتی حجم و وسعت زیادی داشت. ما وکالت تعداد زیادی از این پرونده ها را عهده دار بوده ایم و کاملاً بر ابعاد حقوقی و فنی و تخصصی VOIP تسلط داریم و با تکیه بر چنین دانش و تجربه ای آمادگی پذیرش وکالت شما در پرونده های قاچاق مخابراتی را داریم. 

۹-وکالت در پرونده های دسترسی غیرمجاز

۱۰-وکالت در پرونده های شنود غیرمجاز

۱۱- وکالت در پرونده های ایجاد اختلال در داده ها و سیستم های رایانه ای و مخابراتی

۱۲- وکالت در پرونده های تخریب داده ها و سیستم های رایانه ای و مخابراتی

۱۳- وکالت در پرونده های هک وب سایت ها

۱۴- وکالت در پرونده های هک اکانت های اینستاگرام، تلگرام و واتساپ

۱۵- وکالت در پرونده های ایجاد صفحات جعلی بنام دیگران در شبکه های اجتماعی

۱۶- وکالت در پرونده های  توهین، فحاشی و تهدید در فضای مجازی

۱۷- وکالت در پرونده های هک شدن کیف پول الکترونیکی

۱۸- وکالت در پرونده های مسدودی حسابهای بانکی

۱۹- وکالت در پرونده های سرقت اطلاعات خصوصی و خانوادگی

۲۰- وکالت در پرونده های افشای اسرا ر و اطلاعات خصوصی

۲۱- وکالت در پرونده های نقض حقوق ناشی از علایم و اسامی تجاری

۲۲- وکالت در پرونده های فیشینگ

۲۳- وکالت در  سایر پرونده های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات

 

نشانی : تهران فلکه اول شهران انتهای خیابان شهید نظری خیابان کوهسار پلاک ۱۶۳ (داروخانه ستایش)طبقه ۳ واحد ۱۳

تلفکس : 44337217 - 44337891

ایمیل : iranitlawyer@gmail.com

وکیل مسئول : رضا پرویزی