دسترسی غیر مجاز به صندوق پست الکترونیکی

مواردی را مشاهده کرده ام که فردی پس از دستزسی غیر مجاز به حساب کاربری ایمیل یا واتساپ یا تلگرام یا اینستاگرام همسرش به اطلاعاتی درباره روابط نامشروع یا سایر جرایم دست یافته و با استناد به این دلایل اقدام به طرح دعوا نموده است . در مقابل از وی به اتهام دسترسی غیر مجاز به حساب کاربری شکایت شده است. این پرونده نمونه ای از این قبیل موارد است

کلاهبرداری سایبری از طریق مرد میانی

کلاهبرداری سایبری با استفاده از شیوه های مختلف و فنی و پیچیده رشد و توسعه فراوانی یافته و در صدر آمارهای جرایم قرار دارد. یکی از این شیوه ها مرد میانی است که در این شیوه فرد کلاهبردار میان دو طرف معامله قرار میگیرد و اقدام به سو استفاده و کلاهبرداری مینماید. این پرونده یکی از نمونه های کلاهبرداری سایبری با شیوه مذکور میباشد.

ایجاد مزاحمت از طریق اینترنت

اینترنت به ابزاری برای تهدید، افترا و ایجاد مزاحمت برای اشخاص با انگیزه انتقامجویی تبدیل شده است. ماجرای مربوط به این پرونده درسال ۱۳۸۶ زخ داد و نمونه ای از ایجاد مزاحمت اینترنتی و پی جویی و کشف آن و نقش وکیل در حصول نتیجه مثبت میباشد.

دسترسی غیرمجاز به شبکه شتاب

و برداشت غیرمجاز پول از حساب دیگران

این پرونده اولین کلاهبرداری رایانه ای است که در سال ۱۳۸۳ در کشور رخ داد. کارآگاهان پلیس آگاهی توانستند بدون داشتن امکانات فنی ظرف کمتر از یک ماه مرتکب را شناسایی و دستگیر کنند. پی جویی این جرم آنان را با چالش های موجود در این جرایم آشنا ساخت .

دسترسی غیر مجاز و ربایش داده ها

به سرورهای VOIP در مشهد

دسترسی غیر مجاز به سرورهای یک شرکت ارائه دهنده خدمات تلفن اینترنتی (VIOP) به نام Easy2call و تخریب و ربایش داده ها و از کار افتادن سیستم ها گردید. خلاصه ای از پرونده و تصمیمات قضایی و آرای مربوطه را در اینجا مطالعه خواهید کرد.

کلاهبرداری سایبری و پولشویی

از طریق فیشینگ

در این پرونده جالب ترکیبی از روشهای گوناگون توسط کلاهبرداران برای برداشت پول از حساب دیگران به کار گرفته شده است. شیوه پولشویی آنان پیچیده اماکارآمد بوده لیکن اشخاص طمعکار و بیگناه بسیاری را گرفتار کرده و برای پلیس و سیستم قضایی و سیستم بانکی گرفتاری های زیادی را ایجاد نموده است .

نشانی : تهران فلکه اول شهران انتهای خیابان شهید نظری خیابان کوهسار پلاک ۱۶۳ (داروخانه ستایش)طبقه ۳ واحد ۱۳

تلفکس : 44337217 - 44337891

ایمیل : iranitlawyer@gmail.com

وکیل مسئول : رضا پرویزی